20 گوشی پربازدید سال 1392 در سایت mobile.ir - دوراهک
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
اسلام را چنان وصف کنم که کس پیش از من نکرده است . اسلام گردن نهادن است و گردن نهادن یقین داشتن ، و یقین داشتن راست انگاشتن ، و راست انگاشتن بر خود لازم ساختن ، و بر خود لازم ساختن انجام دادن ، و انجام دادن به کار نیک پرداختن . [نهج البلاغه]
 
جمعه 93 خرداد 30 , ساعت 1:59 صبح

واحد خبر mobile.ir : سال 1392 نیز همانند سال های گذشته با تحولات گوناگونی در عرصه فناوری به پایان رسید و مطابق معمول شاهد رقابت داغ کمپانی های مطرح سازنده گوشی های موبایل و تبلت ها بودیم. اکنون جای آن دارد که در آغاز سال نو نگاهی داشته باشیم به گوشی های موبایلی که در طول سال گذشته موفق شدند تا نظر کاربران ایرانی را به خود جلب نمایند.

با توجه به آنکه تعداد زیادی از کاربران اینترنت در ایران از طریق سایت mobile.ir به کسب اطلاعات برای خرید گوشی های موبایل می پردازند، آمار بازدید از صفحات گوشی های مختلف در این سایت می تواند تا حد زیادی منعکس کننده تنوع علاقه کاربران ایرانی به گوشی های گوناگون باشد.

در زیر به معرفی فهرست پربازدید ترین گوشی های موبایل در سایت mobile.ir در طول سال 1392 (21 مارس 2013 تا 20 مارس 2014) می پردازیم. البته لازم به ذکر است که همواره در بخش جدیدترین و پرطرفدارترین گوشی های موبایل در سایت mobile.ir می توانید فهرست پربازدیدترین گوشی های روز، هفته، ماه و سال را مشاهده نمائید.

ذکر این نکته نیز ضروریست که با توجه به شرایط خاص بازار موبایل در کشور -- نظیر عدم وجود پشتبانی رسمی برای بسیاری از برندهای موبایل در ایران، محدودیت های زیر ساختی و محدودیت های اپراتوری مرتبط با استفاده از برخی امکانات گوشی ها در ایران، محدودیت های فروشگاه های رسمی نرم افزارهای برخی از پلتفرم های موبایل برای کاربران ایرانی و عدم عرضه گوشی ها توسط اپراتورها (بجز مواردی بسیار محدود) -- و نیز عوامل متعدد دیگری که شرایط بازار منطقه و کشور را از شرایط بازار جهانی متمایز می سازد، نمی توان انتظار داشت که فهرست زیر و گوشی های پرطرفدار در ایران همخوانی کاملی با فهرست گوشی های پرطرفدار جهانی یا فهرست مربوط به دیگر کشورها داشته باشد.

1 Sony Xperia Z
2 Samsung I9500 Galaxy S4
3 Apple iPhone 5
4 Apple iPhone 5s
5 Samsung I9300 Galaxy S III
6 Sony Xperia SP
7 Sony Xperia L
8 Sony Xperia Z1
9 HTC One
10 Samsung Galaxy Note 3 N9000
11 Samsung Galaxy Note II N7100
12 Sony Xperia TX
13 Sony Xperia V
14 Sony Xperia Z Ultra
15 Sony Xperia J
16 Sony Xperia M
17 Huawei Ascend P6
18 Sony Xperia C
19 Huawei Ascend Y300
20 Samsung I9190 Galaxy S4 mini

از نکات قابل توجه در این فهرست صدر نشینی اکسپریا زد سونی و گلکسی اس 4 سامسونگ بالاتر از گوشی های آیفون اپل، کسب رتبه های 3 و 4 توسط دو نسل آخر آیفون، حضور 10 گوشی از برند سونی در میان 20 گوشی پربازدید سال 1392 و عدم حضور گوشی های نوکیا و ال جی در این فهرست با وجود حضور دو گوشی از هواوی است. البته بدیهست که گوشی های پرطرفداری نظیر گلکسی اس 5 سامسونگ و اکسپریا زد 2 سونی که در اواخر سال 1392 معرفی شده اند فرصت کافی را برای کسب بازدید بالا در طول سال و حضور در میان این فهرست نداشته اند و گوشی G2 ال جی نیز با بداقبالی رتبه 21 ام بازدید در سال 92 را کسب نمود.لیست کل یادداشت های این وبلاگ

 
ابزار پرش به بالا